تقویت امیدآفرینی و اعتمادسازی از نتایج تشکیل دولت مردمی | اخبار نیاورانایسنا/زنجان امام جمعه ابهر گفت: تقویت امیدآفرینی و اعتمادسازی، از نتایج تشکیل دولت مردمی است.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر امروز (۲۹ مردادماه) در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به عزاداری سید و سالار شهیدان اشاره کرد و افزود: ماه محرم و صفر، ماه برکات اسلامی و ماه زنده ماندن اسلام است، به قول حضرت امام (ره) ما هرچه داریم از این محرم و صفر بوده و محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

وی یادآور شد: دشمنان به این حقیقت پی برده‌اند که تشیع را سه چیز تا این زمان در دژ مستحکم خود نگه داشته و دلارهای آمریکا نتوانسته است بر این دژ نفوذناپذیر اثر بگذارد که این سه چیز شامل عاشورای سرخ حسینی، انتظار سبز مهدوی و زره فولادین ولایت و رهبری دینی است.

خطیب نمازجمعه ابهر با یادآوری اینکه دشمن در صدد است تا این سه راه را کمرنگ و گاه کم‌محتوا و کم‌اهمیت نشان داده و عاشورای غیرت‌ساز را به مکتب خشونت علیه خود و دیگران جلوه دهد، ادامه داد: دشمنان بین این همه مراسم عاشورا و محرم، بعضی حرکات جاهلانه را بزرگ و درشت جلوه می‌دهند و فرصت عزاداری انسان‌ساز حسینی را با نمایش این صحنه‌ها، تهدیدی علیه بشریت مطرح می‌کنند.

وی بیان کرد: گروهی دیگر از دشمنان نیز انتظار سازنده، جامعه‌ساز و تمدن‌آفرین را با تنزل دادن آن با کشف و کرامات و مهدی درست کردن‌های دروغین و ادعاهای واهی خدشه‌دار کرده‌اند، افزود: گروهی نیز با زیر سئوال بردن ولایت مطلقه فقیه، حاضر نیستند زیر سپر مستحکم ولایت درآیند و با حسادت و لجاجت، راهی را می‌پیمایند که دشمن‌پسند و دلارآور باشد.

رحیمی به آغاز هفته دولت و آغازین روزهای دولت سیزدهم اشاره کرد و متذکر شد: طبق فرموده رهبر حکیم انقلاب اسلامی، دولتی با ویژگی «مومن بودن»، «جوان و با نشاط بودن» و «کاربلد بودن»، باید سه شاخصه اصلی دولت سیزدهم باشد تا برای دردهای مزمن جامعه راه علاج بجوید.

امام جمعه ابهر با تاکید بر اینکه مهم‌ترین نتیجه تشکیل دولت مردمی و تحول‌گرا، دو اثر مبارک تقویت امیدآفرینی و ارتقای اعتمادسازی است که به‌ افزایش سرمایه اجتماعی و قدرت نرم نظام انقلابی خواهد انجامید، تصریح کرد: اتخاذ نگاه‌ها و رویکردهای انقلابی و جهادی در حل مسائل و مشکلات جامعه بر اساس راهبرد «ما می‌توانیم»، حرکت بر مبنای بیانیه گام دوم و توجه عینی و عملی به‌ سیاست‌های اعلامی رهبری که در اسناد بالادستی آمده و سال‌ها است بسیاری از آن‌ها بر زمین مانده است.

وی با توضیح این مطلب که اعضای کابینه اعم از وزرا، معاونان و مشاوران باید متناسب با شاخص‌ها، معیارها و ویژگی‌ها، در تراز انقلابی اسلامی و با شرایط گام دوم انقلاب باشند، اضافه کرد: همه ما محذورات و مشکلات رئیس‌جمهور را در این انتخاب سخت می‌دانیم و به‌ خوبی واقفیم که وی میراث‌دار دولتی کم‌کار بوده است که یک فرصت هشت ساله در کادرسازی و نیروسازی را سوزانده است. به همین خاطر انتظارمان این است که شاخص‌های مورد نظر رهبری را در انتخاب رئیس‌جمهور منتخب ببینیم.

رحیمی با یادآوری اینکه خوشبختانه در فهرست اعلامی از سوی رییس‌جمهور دو ویژگی بشارت‌آفرین و جوان‌تر شدن اعضای کابینه و سابقه انقلابی و جهادی و نیز روحیه‌ مردمی اکثر قریب به‌ تمام آنان به چشم می‌خورد، خاطرنشان کرد: درباره کارآمدی رئیس‌جمهور باید منتظر نظر مجلس و رای قوه مقننه و سپس رویکردها و عملکردهای آنان باشیم. آینده در مورد کارآمدی و جهادی بودن، آنان را قضاوت خواهد کرد و قضاوت کردن امروز در مورد کیفیت کار آن‌ها کاری عجولانه و ناعادلانه است.

انتهای پیام