برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی در زندان ایلام | اخبار نیاورانایسنا/ایلام مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از برگزاری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی برای مددجویان استان خبر داد.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در تابستان امسال چندین دوره آموزشی صنایع دستی برای زندانیان برگزار شد، اظهار کرد: تعداد ۲۳۰ نفر از مددجویان آموزش‌های صنایع دستی دریافت کردند.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: آموزش‌ها در رشته‌های گیوه بافی، معرق چوب، قلاب بافی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و تولیدات چرمی برگزار شد.

شنبه‌زاده بر ضرورت آموزش زندانیان فاقد مهارت در راستای فراهم نمودن زمینه‌های اشتغال پایدار و جلوگیری از تکرار جرم و کاهش بزهکاری و کمک به ایجاد اشتغال مولد تأکید کرد و گفت: آموزش صنایع‌دستی به خصوص صنایع بومی با تأمین امکانات لازم در مکان آموزشی در محل زندان شهر ایلام و دیگر شهرستان‌های تابعه با حضور مربیان کار بلد صنایع‌ دستی انجام می‌شود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی ایلام در ادامه کسب مهارت، ایجاد درآمد در زندان برای زندانی و خانواده آنها و برخورداری از حرفه صنعتگری پس از خروج از زندان را از جمله مزایای برگزاری این کارگاه‌ها عنوان کرد و گفت: علاوه بر صدور کارت مهارت صنعتگری برای زندانیانی که دوره می‌بینند، اداره میراث‌ فرهنگی با همکاری اداره امور زندان‌ها در زمینه بازاریابی، تبلیغات و برپایی نمایشگاه عرضه و فروش محصولات این زندانیان نیز همکاری و مساعدت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

شنبه‌زاده تصریح کرد: در پایان دوره گواهینامه آموزشی به زندانیان داده می‌شود که پس از آزادی بتوانند وارد بازار کار شوند.

انتهای پیام