۸۴ درصد جمعیت هدف آذربایجان غربی یک دوز واکسن کرونا را تزریق کرده اند | اخبار نیاورانایسنا/آذربایجان غربی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از اجرای پایلوت طرح سکوی مدیریت هوشمند اجتماعی بیماری کرونا در آذربایجان غربی و دو استان دیگر خبر داد و گفت: در سکوی مدیریت هوشمند بیماری این فرصت ایجاد می شود تا نظام مدیریت بیماری در بستر فناوری اطلاعات قرار گیرد.

علی مصطفوی عصر روز جمعه شانزدهم مهر در یکصد و پنجاه و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونا ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی، از تلاشهای این نیرو در برقراری نظم و امنیت پایدار و نیز مدیریت بیماری کرونا قدردانی کرد و به تشریح طرح سکوی مدیریت هوشمند بحران اجتماعی بیماری کرونا پرداخت و افزود: در این طرح مبنا فناوری اطلاعات است تا علاوه بر اینکه امکان مدیریت تبعات بیماری در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، شهروندی و… فراهم می گردد مواردی چون رهگیری، تصمیم سازی، پیش بینی، کنترل، نظارت و ارائه خدمات مرتبط نیز با استفاده از رویکرد هوشمند عملیاتی می شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم برای اجرای این طرح در کمیته های تخصصی در دست بررسی است افزود: در حال حاضر ۸۴ درصد جمعیت هدف ۱۲ سال به بالا در استان یک دوز از واکسن کرونا را تزریق کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: از جمعیت هدف ۲۰ درصد هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده است و با توجه به سرعت قابل قبول واکسیناسیون این انتظار می رود در ماههای آتی پوشش لازم تحقق یابد.

مصطفوی به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آموزش حضوری در دانشگاه ها و مدارس نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش حضوری دانشجویان مقطع دکترا به زودی، مقطع کارشناسی از ۱۵ آبان، متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول از آذر ماه آغاز می شود.

وی در خصوص آموزش حضوری مقطع ابتدایی نیز تصریح کرد: آموزش حضوری مقطع ابتدایی نیز زمانی آغاز می شود که ۸۰ درصد جامعه واکسینه شده باشد.

انتهای پیام