پای پلیس توریسم در بافت تاریخی یزد باز شد | اخبار نیاوران


ایسنا/یزد استاندار یزد از راه اندازی موقت پلیس توریسم تا زمان استقرار دائم در بافت تاریخی خبر داد و گفت: امنیت مسئله پروازها به عنوان دومین مطالبه فعالان گردشگری نیز پیگیری خواهد شد.

«مهران فاطمی» عصر روز چهارشنبه با بیان این که فعالان گردشگری و دوستداران بافت تاریخی، دغدغه امنیت گردشگران داخلی و خارجی داشتند لذا تحقق این مسئله در اولویت قرار گرفت، گفت: با توجه به حضور گردشگران، اتفاقاتی می‌افتاد که زیبنده شهر یزد نبود اما با پیگیری معاونت عمرانی و کمک دوستان موقتا ایجاد این مکان در دستورکار قرار گرفت.

وی افزود: این مکان تا زمانی وجود دارد که به طور اساسی مجموعه پلیس توریسم راه اندازی شود و محیطی آرام و امن برای گردشگران خارجی و سکنه در این بافت فراهم شود.

فاطمی تاکید کرد: درخواست دیگر فعالان گردشگری مسیله پروازهاست که در هفته پیش رو، جلسه‌ای با هواپیمایی ماهان داریم.

سردار «عباسعلی بهدانی‌فر» فرمانده نیروی انتظامی استان یزد با بیان اینکه امنیت بافت تاریخی مسئله مهمی برای نیروی انتظامی است، اظهار کرد: امنیت در بافت تاریخی باید با کمک مردم و دستگاه‌ها تامین شود و موقتا این مکان ایجاد شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مکان تا زمان ایجاد ساختمانی در بافت قدیم ایجاد شده تا زمانی‌که پلیس به طور دایم حضور داشته باشد.

انتهای پیام