شورای امنیت تحریم‌ سومالی را تمدید کرد | اخبار نیاورانشورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای تحریم تسلیحاتی اعمال شده علیه سومالی را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، این قطعنامه که ۱۳ رای موافق و ۲ رای ممتنع از سوی چین و روسیه دریافت کرد، مأموریت هیئت کارشناسان درباره سومالی را تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ تمدید کرد.

گروه بین المللی موسوم به کارشناسان سومالی با قطعنامه شماره ۷۵۱ شورای امنیت در سال ۱۹۹۲ به منظور نظارت بر تحریم تسلیحاتی اعمال شده از سوی این شورا تشکیل شد و هدف آن نظارت بر تحریم های اعمال شده علیه سومالی است که شامل ممنوعیت صادرات سلاح به این کشور آفریقایی، ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افراد تعیین شده توسط هیئت کارشناسان، علاوه بر ممنوعیت واردات ذغال سنگ از سومالی است.

قطعنامه شماره ۲۶۰۷ تأکید کرد که هدف از صدور آن حمایت از ساخت کشور سومالی و صلح در این کشور آفریقایی، کاهش تهدیدات جنبش الشباب برای صلح و امنیت و محدود کردن تأثیر فعالیت‌های این جنبش است.

در این قطعنامه از گروه کارشناسان خواسته شده توصیه‌های دوره‌ای و ۴ گزارش سالانه را به کمیته کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل که در سال ۱۹۹۲ برای نظارت بر تحریم های اعمال شده تشکیل شد، ارائه کنند.

انتهای پیام