۴ خبر کوتاه از منابع طبیعی کردستان | اخبار نیاورانایسنا/کردستان آغاز عملیات مبارزه مکانیکی با آفات جنگل در سروآباد، توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی در سنندج، گشت های ۲۴ ساعته یگان منابع طبیعی دیواندره به منظور جلوگیری از قاچاق چوب و اجرای عملیات بیولوژیک مشارکتی در مراتع سقز؛ مهمترین اخبار شبانه روز گذشته منابع طبیعی استان است.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سروآباد از آغاز عملیات مبارزه مکانیکی با آفات جنگل در سروآباد خبر داد

مسلم مرادی روز گذشته(۸ آذر)،در بازدید از اجرای عملیات مبارزه مکانیکی با آفات جنگل عنوان کرد: این پروژه در سطح ۱۸۰ هکتار از جنگلهای آلوده به گیاه نیمه انگلی لورانتوس در روستاههای ژریژه-سرومال-ککلیک آباد و دگاگا انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در دو سال اخیر نیز بیش از ۳۰۰ هکتار از جنگلهای آلوده به لورانتوس سروآباد پاک سازی شده است گفت: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات، امید است این آفت به صورت کامل از جنگل های این منطقه ریشه کن شود.

یک دستگاه بیل مکانیکی در سنندج توقیف شد

مدیر روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سنندج از توقیف  یک دستگاه بیل مکانیکی در حین عملیات تخریب و تصرف اراضی ملی در روستای کانی مشکان توسط مامورین پاسگاه ویژه منابع طبیعی با حضور یگان حفاظت منابع طبیعی استان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد:پرونده قضایی برای متخلفین جهت سیر مراحل قضایی در حال تشکیل می باشد.

 گشت زنی ۲۴ ساعته یگان منابع طبیعی دیواندره به منظور جلوگیری از قاچاق چوب 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری  دیواندره  از گشت بامدادی درمسیر مواصلاتی دیواندره- سقز وبازرسی کامیون های حامل چوب با حضور یگان منابع طبیعی وجمعی از پرسنل به منظور جلوگیری از قاچاق چوب و حمل مقطوعات  بدون مجوز خبر داد.

 امینی روز گذشته (۸ آذر) اظهار کرد: بنا به مکاتبات سازمان درخصور جلوگیری از قاچاق چوب ودستورات قضایی از مورخه ۶ آذر امسال به مدت دو ماه گشت وپایش منطقه با دو اکیپ از نیروهای حفاظت وهمکاری نیروی انتظامی بصورت 24 ساعته در مسیرهای مواصلاتی شهرها و روستاهای استحفاظی انجام می شود.

 عملیات بیولوژیک مشارکتی در مراتع ۳ روستای سقز انجام شد

 مدیر روابط عمومی اداره منابع طبیعی شهرستان سقز روز گذشته بیان کرد: اجرای عملیات بیولوژیک مشارکتی در مراتع محدوده روستاهای رستمان ،مرخز و چاپان علیا با مشارکت بهره برداران محلی واستفاده ازبذور بومی ومنطبق باشرایط آب وهوایی برای تقویت پوشش گیاهی، تثبیت خاک، کاهش فرسایش، افزایش ذخیره آبی خاک، تقویت ظرفیت مراتع و افزایش تولید علوفه انجام شد.

لازم به ذکر است،روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان از عموم مردم،دوستداران و همیاران طبیعت تقاضا کرد ضمن مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی ، گزارشات تخریب و تصرف، قطع چوب غیر مجاز و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی را به سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع رسانی نمایند. 

انتهای پیام