پیشرفت لاک‌پشتی پروژه‌های ملی حوزه ورزش در کرمانشاه | اخبار نیاورانایسنا/کرمانشاه پروژه سالن شش هزار نفری ولایت و استخر قهرمانی دو پروژه ملی مهم ورزش کرمانشاه هستند که علیرغم گذشت سالها از کلنگ زنی آنها، همچنان با روند کُندی پیش می‌روند.

پروژه سالن شش هزار نفری کرمانشاه سال 1390 در سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه مصوب و مرداد سال 1391 کلنگ زنی شد.  

طی 10 سال گذشته بارها از وزاری ورزش گرفته تا مسئولین ارشد استانی بارها تاریخ هایی را برای بهره برداری از این پروژه  وعده داده اند که هیچکدام تاکنون محقق نشده است.

پروژه استخر قهرمانی کرمانشاه هم که کلنگ احداث آن سال 1386 زده شد، با گذشت 15 سال هنوز افتتاح نشده و حتی تا حدودی نسبت به پروژه سالن شش هزار نفری مظلوم‌تر واقع شده، چراکه طی این سالها نشان داده شده که توجه مسئولین به این پروژه کمتر بوده است.

آنظور که سرپرست دستگاه نظارت پروژه های ملی ورزش کرمانشاه در دهکده المپیک می گوید: درحال حاضر این پروژه ها فعال هستند، اما با روند کندی پیش می روند.

شورش زارعی در تشریح آخرین جزییات پروژه های ملی ورزش کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا گفت: عملیات اجرایی پروژه سالن شش هزار نفری کرمانشاه سال 1391 و پس از سفر مقام معظم رهبری به استان آغاز شد و در حال حاضر 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی درخصوص میزان اعتبارات صرف شده برای این پروژه و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آن اظهار کرد: جمعا تاکنون 47 میلیارد تومان برای این پروژه صرف شده و به حدود 47 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد تا به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد.

وی افزود: پیمانکار این پروژه در حال حاضر پای کار است و می توان گفت که بخش های مهم پروژه تاکنون انجام شده و بخشی از تجهیزات هم خریداری شده است.

وی در ادامه به تشریح وضعیت دیگر پروژه ملی ورزش کرمانشاه یعنی استخر قهرمانی پرداخت و گفت: کلنگ احداث این پروژه سال 1386 زمین زده شد و طی این سالها سه پیمانکار داشته و بخش های اصلی کار هم انجام شده است.

این مسئول، پیشرفت فیزیکی کنونی این پروژه را 72 درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون برای این پروژه حدود 25 میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام آن هم به حدود 100 میلیارد تومان دیگر نیاز است که اگر این اعتبار به موقع تخصیص پیدا کند ظرف یک سال آینده به اتمام می رسد.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه این دو پروژه از پروژه های ملی استان هستند، اما اگر در این سالها مسئولین استانی هم برای آن اعتبار اختصاص می دادند، شاید وضعیت بهتری داشتند، هرچند که در این زمینه قول هایی هم دادند که به آن عمل نکردند.

انتهای پیام