صفحه اصلی / استاد علیرضا پناهیان / کلیپ چرا در آموزش و پرورش مثل بنی‌ امیه دین را آموزش می‌ دهیم؟

کلیپ چرا در آموزش و پرورش مثل بنی‌ امیه دین را آموزش می‌ دهیم؟

متن مداحی

توی مملکت جمهوری اسلامی ایران شاید یک قدم برای تبیین فلسفۀ مرگ بر آمریکا نهادهای فرهنگی زحمت نکشیدند. حوزه‌ای که برای تبیین مبانی مرگ بر آمریکا کار نکرده باشد حوزه نیست.

آموزش و پرورشی که تبیین نکند برای بچه‌ها فلسفۀ مرگ بر آمریکا گفتن چیست، استعمارزده است. امام باقر(ع) فرمود بنی‌امیه ایمان را یاد می‌دادند، کفر را یاد نمی‌دادند. ما توی آموزش و پرورشدوازده سال به بچه‌ها یاد نمی‌دهیم دشمنت کیست. به خدا هر چی خدا یاد بدهیم عین بنی‌امیه تعلیمات دینی دادیم!

مقام معظم رهبری: «بعد از آنی که جوان‌های ما رفتند این مرکز را تسخیر کردند و با زحمت زیاد کاغذهایی را که خرد شده بود مدارکی که در کاغذ خردکن ریخته شده بود اینها را توانستند گردآوری کنند جمع کنند به هم بچسبانند به صورت کتاب دربیاورند، آن‌وقت معلوم شد که چه توطئه‌هایی در طول این مدت هم وجود داشته در داخل سفارت آمریکا. چرا این کتاب‌ها مضامین برگزیدۀ این کتاب ها در مجموعه مدارس ما، دبیرستان‌های ما، دانشگاه‌های ما هیچ نشانی ازش نیست؟ چرا؟ این یکی از اعتراض‌های من است.»

یک دو تا قصه بگویی از امام و صادق و امیرالمؤمنین و اینها گوشه کنار کتاب‌ها درست شد؟ سر کی را داریم شیره می‌مالیم؟ چرا ایمان را بهش یاد می‌دهی کفر را بهش یاد نمی‌دهی؟ چرا مثل بنی‌امیه آموزش می‌دهی دین را؟ خیانت به یک انسان این است که به او نگویی دشمن دارد. بیست و پنج مرتبه خدا توی قرآن می‌فرماید انسان تو دشمن داری. آموزش و پرورش اگر فلسفه دشمنی آمریکا با ما و دشمنی ما با آمریکا را یاد ندهد، هر چی اعتقادات دینی یاد بدهد دیگر فایده ندارد.


Source link

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *